One Way Vision (Delikli Folyo) Cephe Giydirme Ne demek?

cephe giydirmeOne Way Vision (Delikli Folyo), Binaların Cam yüzeylerine yapılan reklam uygulamasıdır. One Way Vision (Delikli Folyo) terimi halk arasında Delikli Folyo olarakta kullanılır. Cephe Giydirme; One Way Vision (Delikli Folyo) diye isimlendirilen yapışkanlı PVC ile yapılır. Bu yapışkanlı PVC One Way Vision (Delikli Folyo)’un kalınlığı 0.15 – 0.2mm. aralığındadır.

One Way Vision (Delikli Folyo)un delikli olmasının sebebi camın içinden bakıldığında dışarıyı sanki sticker yokmuş gibi görünmesidir. Bu işlem profesyonel One Way Vision (Delikli Folyo) Ustaları tarafından yapılmalıdır.

One Way Vision (Delikli Folyo) Cephe Giydirme İşleminden Önce Yapılması Gerekenler

One Way Vision (Delikli Folyo) işlemi ( Cephe Üstü Reklam Uygulaması ) yapılmadan önce , giydirilmesi planlanan cephenin detaylı resimleri çekilir. Çekilen bu resimler bilgisayar ortamına getirilir ve uygun bir grafik programında One Way Vision (Delikli Folyo) Cephe Giydirme işlemi ( sanal ortamda ) müşteriye onaylatılır. Böylelikle müşteri One Way Vision (Delikli Folyo) Cephe Giydirme yapılmadan önceki halini bilgisayar ortamında görmüş olur. Hem Reklam firması hemde One Way Vision (Delikli Folyo) Cephe Giydirme işlemini yaptıracak olan firma işini garantiye almış olur.

One Way Vision (Delikli Folyo) Cephe Giydirme Ölçülendirilmesi Nasıl Yapılır?

One Way Vision (Delikli Folyo) için cephenin resmi çekildikten sonra renkli çıktısı hazırlanır. Bu çıktı üzerine Cephenin tüm detaylı ölçüleri not edilir. Bu ölçülerin (mm) olarak alınması işinizde hata olmaması anlamına gelir. Aksi halde, Cephe Giydirme Uzmanlık isteyen bir iş olduğundan yanlış bir ölçü, bütün Cephe Baskısını yanlış yapmanıza sebebiyet verebilir.Cephenin ölçüsü alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus DERZ aralarının ölçüsününde alınmasıdır.

One Way Vision (Delikli Folyo) Cephe Giydirme İşleminin Üretimi ?

cephe giydirmeOne Way Vision (Delikli Folyo) işlemin yapılacağı One Way Vision (Delikli Folyo) Cephenin ölçüleri alındıktan sonra sıra üretime gelir One Way Vision (Delikli Folyo) işinde uzman Grafikerler firmanın talep etmiş olduğu reklam uygulamasını yaparlar.

One Way Vision (Delikli Folyo) işleminin bu safhası çok önemlidir. Bu noktada yapılacak bir hatanın dönüşü yoktur. Yanlış baskı ( üretim ) montaj esnasında cephenin üstünde kendini belli edecektir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta One Way Vision (Delikli Folyo) işlemi yapılacak cephenin ; derz aralarına herhangi bir yazının, logonun ve resmin gelmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. One Way Vision (Delikli Folyo) için gerekli ölçülendirme yapıldıktan sonra Digital Baskı makinesine iş gönderilir.

Bu Site Avrasya Medya Tarafından Yapılmıştır.