Güneş ısısından korur,
Enerji maliyetlerini düşürür,
Rahat çalışma ortamı sağlar,
Yeni bir görünüm kazandırır,
Solmayı önler,
Dış görünümü güzelleştirir

SERİNLEŞTİRİN…

3M cam filmleri her türlü mimari camın kusursuz tamamlayanıdır.

  • Sıcaklığın ayarlanması ile rahatlığı arttırır
  • Enerji masraflarını azaltır
  • Mobilya ve kumaşları korur
  • Yansımayı azaltır
  • UV ışınlarını %99 engeller
Günümüzün trendi dışarıyı içeriye yansıtan ferah ve geniş alanlara sahip mekanlardır. Bugünün evlerinde ve ticari binalarında eskiye nazaran daha fazla cam kullanılmaktadır. Çekici olduğu kadar bir çok problemi ve olumsuzluğuda beraberinde getirir.

Örneğin aşırı yansıma yapması, geniş camlar yüzünden ısı artışının çoğalması ya da soğuk havalarda ısı kaybından dolayı fazla yakıt tüketiminin sarf edilmesi ve ayrıca halılar ve mobilyaların solması ile perdelerin sararma4sına neden olmaktadır.

 

Cam Filmi Nedir ?
3M cam filmi yüksek performanslı metalik polyester ile kaplıdır ve cam yüzeylerde yeterli güneş izolasyonu sağlamaktadır.

3M filmleri üretiminde püskürme metodu ile metal alaşımın filme dönüşmesi ile sağlanır. Tabakalar, derin çiziklere ve ısıya karşı dayanıklı bir kaplama olarak üretilmiştir.

3M filmleri parlak veya mat olarak , sade, renkli ve
değişik şekilli desenler ile üretilmiştir. Kullanılan filme
bağlı olarak, 3M ışığı %12 den %93 e kadar kesebilme özelliğine sahip, kumaş ve halıların korunması amacıyla zararlı ultraviole ışınlarının %99’unu engeller, parlak ışığın %92’sini keser ve camın yalıttığı güneş ısısının %76’sına kadar engeller.

 

3M Cam Filminin Avantajları
Sıcak ve parlak ışığın azaltılması – Konforun artması
Ofiste çalışırken ya da evde dinlenirken doğrudan güneş ışığına maruz kalmak ,göz kamaşmasına , yorgunluğa ve konsantrasyon bozukluğuna yol açar. 3M , camın iç kısmına kaplanan bir retrofit üründür. Gölgeli ve güneşli alanlar arasındaki sıcaklık balansını oluşturur, sert ve rahatsız edici ışığı engeller. İş yerlerinde kullanıldığı takdirde çalışma ortamı daha konforlu olacağından çalışanların üretim gücü artar.Isıtma ve Soğutma masraflarını azaltır
Kışın binaların içine camlardan soğuk hava gelmesiyle birlikte insanlar daha fazla ısınabilmek için gereksiz yere daha yüksek fatura öderler. Az düzeyde ısı ve ışık yansıtan 3M filmi  camın iç yüzeyine kaplanarak %30 ısı kaybını azaltır. Yazın binanın soğutulması için yapılan masraflar 3M fimi ile güneş sıcaklığını %79 kadar geri yansıtılmasıyla azalır.Ev eşyaların ömrünü uzatır
Zamanla güneş ışınları eşyaların solmalarına yol açmaktadır, normal camların zararlı ultraviole ışınlarını geçirmesine nazaran profesyonelce kaplanan 3M filmi sayesinde meydana gelebilecek bu tür hasarların %99 engellenmiş olur, Bu da mobilyaların,halıların,perdelerin ve duvar kağıtlarının uzun ömürlü olacağı anlamına gelir.

 

Mekanlara Güzellik Katar

Cam film uygulamaları cilalalama / boyama  masrafları olmaksızın mülk sahibine rahatsızlık vermeden binalara yeni bir görüntü kazandırmaktadır. Değişik renk ve örneklere sahip geniş bir yelpazede sahip mürekkepli yarı reflektif ya da tam reflektif edilmiş filmler binaların mimari görüntüsünü güzelleştirmektedir.
Binaların içerisi 3M ile güzel ,rahat yansımasız bir görüntüye ve dışardan da bina dizaynını bozmayan tek bir görüntüye sahiptir.

Size Özel

Transparan ve gün ışığı yansıtan filmler camınıza ışığın girmesine imkan verdiği gibi meraklı gözlere karşı koruma görevini yapmaktadır. Ayrıca opak filmler sayesinde bina iç dekorasyonunuzda değişik alternatifler oluşturabilirsiniz.

 

Bu Site Avrasya Medya Tarafından Yapılmıştır.